5 סיבות למה גם

העסק שלך צריך תוכן וידאו

בשנים האחרונות תוכן וידאו על צורותיו השונות נהיה פופולרי ונפוץ במרחב הדיגיטלי – ברשתות החברתיות ובנכסיהם הדיגיטליים של עסקים רבים. זה לא סתם, מן הסתם – יש לכך סיבות רבות.

בשל ההצפה האדירה הן במשתמשים והן בתכנים, התחרות על תשומת הלב של הקהל נהיתה מאתגרת יותר. עסקים שונים מוצאים את עצמם נדרשים להתייעל ולהשתכלל במאמציהם השיווקים, וכך גם כלי השיווק השונים המאפשרים איפיון והתאמה אישית של תכני השיווק.

כל אלה הובילו אותנו היום למקום שבו לתוכן וידאו יש יתרון משמעותי במובנים מסויימים על תכנים אחרים. שילוב של תוכן וידאו באסטרטגיית התוכן שלכם עשוייה להיות ההחלטה הנבונה ביותר שתקבלו. אז למה בעצם העסק שלכם צריך תוכן וידאו? הנה התורה המקוצרת על רגל אחת.

1. סטוריטלינג ובניית אמון במותג

אמון הלקוח במותג הוא חלק משמעותי בתשתית המכירות וההמרות. כל הרעיון של שיווק באמצעות תוכן נשען על התפיסה של מתן ערך וטיפוח מערכות יחסים ארוכי טווח עם הלקוח.

תוכן וידאו הוא הזדמנות מעולה לפתח את מערכת היחסים שלכם ושל המותג שלכם עם קהל היעד. הוידאו כמדיום מאפשר תקשורת אינטימית עם הקהל – דרכה תוכלו להעביר בקלות את הבידול, הייחודיות והמסרים שלכם. וידאו, הרבה יותר מטקסטים ו\או תמונות – יכול לעורר רגשות באנשים ורגש יוצר חיבור אמיתי.

בבואנו לכונן את סיפור המותג שמכיל, מקיף ומחבר את הקהל שלכם לערכי הליבה של המותג – אין כלי עוצמתי וחזק יותר מאשר וידאו. היכולת להשתמש באמצעים חזותיים בשילוב של נכון של סאונד וטקסט מאפשרת לייצר חיבור רגשי משמעותי של הצופה עם התוכן שלכם. על ידי כך תוכלו להגביר את המעורבות ואת האמון במוצרים ובשירותים שלכם.

את הרעיון של בניית אמון סביב המותג בעזרת תוכן וידאו אפשר ליישם במגוון דרכים, ביניהם:

  • סרטונים המראים את "מאחורי הקלעים" של העסק ומאפשרים ללקוח להתחבר
  • מענה בוידאו על שאלות
  • סרטוני עדויות של לקוחות (הוכחה חברתית חשובה ואפקטיבית)
  • סרטונים המכוונים לבסס אתכם כברי-סמכא בתחום העשייה שלכם, למשל סרטוני הדרכה.
  • סרטוני המציגים את השירות \ מוצר סרטוני אודות

2. גוגל אוהב וידאו

ואנחנו אוהבים את גוגל כמובן, או לפחות צריכים ללמוד לאהוב אותו. אז איך תוכן וידאו קשור לגוגל ולקידום אורגני במנועי חיפוש? בכמה דרכים.

תוכן וידאו באופן טבעי מעלה את משך השהייה באתר שלכם והמעורבות בתוכן – דבר שבתורו מסמן לגוגל שהאתר שלכם איכותי ונותן ערך למבקרים בו. במאמר מפורבס (Forbes) שסיכם את נושא השיווק באמצעות וידאו 2018, נכתב כי משך הצפייה באתר של מבקר ממוצע גדל בכ-88% באתרים שיש בהם וידאו (!).

סרטון מוצלח ומאופיין היטב, מלווה באסטרטגיית תוכן נכונה – יכול לייצר הרבה קישורים שמובילים לאתר שלכם. דוגמה נפלאה לכך מביא ניל פאטל (Neil Patel) בבלוג שלו כשהוא מספר על עסק לסכיני גילוח שיצא עם וידאו חד (סטקדיש!), מצחיק וקולח – שהפך ויראלי וקיבל חשיפה מאתרים תוכן גדולים ומשמעותיים. מעבר לחשיפה הישירה כתוצאה מהסיקור, אתרים אלה קישרו מתוך מאמרים שלהם לאתר של החברה ובכך סייעו לאתר שלה להתברג גבוה בגוגל, מאוד גבוה.

יש לי עוד הרבה מאוד דברים מעניינים ויעילים לשתף איתכם, אעדכן בשמחה

השארת כתובת המייל מהווה סגולה להצלחה עסקית ומעודדת מערכת יחסים חדשה עם השפע, על אחריותכם בלבד

3. הרשתות החברתיות אוהבות וידאו

בשנים האחרונות חלה עליה דרמטית בנוכחות של תוכן וידאו במדיות החברתיות. נכון לסוף 2017 מספר הצפיות בתוכן וידאו בפייסבוק עלה בכ-258%. כתוצאה ישירה לכך שהקהל, אשר מצביע בנתוני הצפייה שלו, מפגין חיבה עזה ומעורבות גדולה בסרטונים. הפלטפורמות השונות משכללות את מגוון האפשרויות שבהם יכול המשווק לאפיין, להקים ולהריץ קמפיינים מבוססי תוכן וידאו.

בהתאמה, האלגוריתמים השונים (נכון לזמן כתיבת מאמר זה – השינוי בדפוסים נוטה להיות מהיר) מתוכננים להעדיף ולקדם תוכן וידאו על סוגי תוכן אחרים. בסקירה סטטיסטית מעניינת אודות מגמות בעולם הקידום בעזרת וידאו שערכה חברת wyzowl – התפרסם כי 85% מהמשווקים שהשתמשו באסטרטגיית תוכן מבוססת וידאו מצאו אותה יעילה מאוד.

אינסטגרם, שאפשר להתחבר אליה ואפשר שלא – היא פלטפורמה שמכילה מיליארד חשבונות פעילים. בשל הצמיחה המהירה במספר המשתמשים, ניתן לראות גם עליה במספר העסקים המשלבים אסטרטגיות שיווק באינסטגרם בתכנית השיווקית שלהם. היות ומדובר על רשת חברתית המתבססת על תקשורת חזותית, גם כאן ניתן לראות שימוש הולך וגובר בתוכן וידאו. על פי הסקר השנתי שערכה חברת אנימוטו (Animoto) ב-2018 בנושא טרנדים צרכניים, אינסטגרם היא הפלטפורמה שבמסגרתה תועדה העליה הגדולה ביותר במכירות הודות לוידאו – עליה של 17% לעומת השנה החולפת.

אין ספק, על פי כל התחזיות – שהמגמות הולכות רק להתרחב ולהשתכלל. אם אתם כבר משווקים את עצמכם בזירות האלה אך עדיין לא משתמשים בתוכן וידאו בקמפיינים שלכם – תדעו שאתם מפספסים.

4. להופיע ביוטיוב - מנוע החיפוש השני בגודלו בעולם

לאור כל הנתונים שהופיעו במאמר עד כה – סביר מאוד להסיק שהם רלוונטיים מאי פעם כשזה נוגע לפלטפורמה הכי גדולה בעולם לוידאו. יוטיוב היא פלטפורמה שמכילה יותר ממיליארד משתמשים פעילים שהם כשליש מכלל המשתמשים באינטרנט ברחבי העולם. העובדות האלה בדיוק הם מה שהופך את יוטיוב למנוע החיפוש השני בגודלו בעולם. עם כמות כזו של טראפיק וממשק משוכלל שמאפשר הנגשה אופטימלית של תוכן וידאו – אפשר במאמץ נכון לייצר חשיפה משמעותית של המותג ולהגיע לקהל היעד הרלוונטי.

5. וידאו משפר אחוזי המרה בדיוור (שיווק במייל)

נכון, זה לא טריוויאלי להשתמש בוידאו כחלק מאסטרטגיית שיווק במייל – אבל הסטטיסטיקות והתחזיות לעתיד מראות שבהחלט כדאי לדעת איך לעשות את זה. לתוכן וידאו במייל יש כמה יתרונות בולטים שמאפשרים להשתמש בפלטפורמה הזו בצורה יותר מתוחכמת. באופן כללי, כמו שפגשנו עד כה – וידאו יוצר עניין רב יותר מטקסט נקי ויש לו את היכולת לפשט נושאים מורכבים ובכך להקל על השולח ועל הקורא כאחד.

אחת התכונות היפות של שיווק בדיוור היא העובדה שמדובר על שיווק בהסכמה. אחת הדרכים לכבד את האמון שקיבלתם היא לספק תוכן איכותי, מאופיין ומותאם אישית – ואין כמו וידאו כדי לייצר את המשוואה הזו. תביאו בחשבון שחברי רשימת הדיוור שלכם ככל הנראה מופגזים תדיר בתוכן דרך המייל גם מהתקשרות עם עסקים אחרים ולכן כמו בשאר הפלטפורמות גם כאן יש חשיבות גדולה לבידול ולייחוד. אל מאפשרים להתבלט ביחס לשאר ערימות המיילים שממלאים לנו את תיבות הג'ימייל.

לסיכום

"התוכן הוא המלך" אמר פעם ביל גייטס בחכמתו – והזמן רק הראה לנו כמה שהוא צדק. אבל תוכן זה לא מספיק וחשוב לדעת להשתמש בו נכון, להתאים אותו לקהל היעד, לפלטפורמה ולשלבים השונים של המשפך השיווקי.

המגמה סביב תוכן וידאו מראה עליה מתמדת בצריכת הוידאו של משתמשי האינטרנט, במשך הזמן שהם מקדישים לכך ובמידת המעורבות. כתוצאה ישירה לכך, המשווקים שעסוקים כל הזמן בלהתאים את עצמם לדפוסים המשתנים – מגדילים את הנפח שתופס תוכן וידאו באסטרטגיית התוכן שלהם ואת המגוון שלו.

הוידאו משחק תפקיד מהותי וחשוב בהתפתחות של המותג, של סיפור המותג ושל מערכת היחסים של המותג עם קהל היעד. בכל אלה משחק תוכן הוידאו תפקיד חשוב ומשמעותי.

רוצים להתחיל לצור וידאו לעסק שלכם ולא יודעים איך להתחיל? כבר התחלתם? ספרו לנו על זה:

אהבת? שיתוף מרבה טוב בעולם.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp