חושבים על הפקת תוכן וידאו לעסק?

הנה כמה סוגי תוכן שכדאי לכם לשקול

החלטתם לבדוק את האפשרות להפיק תוכן וידאו לעסק שלכם? ברכותיי. בהחלט מדובר על צעד שיכול לקחת את העסק שלכם צעד אחד קדימה מבחינת האפקטיביות של המאמצים השיווקים. במאמר קודם שכתבנו תוכלו לראות למה.

הפקת תוכן וידאו זו הגדרה רחבה שמכילה בתוכה מגוון מאוד רחב של אמצעים אמנותיים להעביר את המסר שלכם. כמו כל סוג אחר של תוכן, ראוי וכדאי לתכנן אותו היטב ולשלבו באסטרטגיה הנכונה ולשלבי המשפך השונים. דבר שיכול להועיל לכם מאוד בשלב התכנון הוא לאפיין את המשפך השיווקי שלכם היטב, ולמפות את קווי המתאר של הסיפור. זו הזדמנות נפלאה לעבור על המסרים והערכים של המותג.

תוכן וידאו הוא דרך נפלאה לבסס את סיפור המותג או העסק, לכונן סטוריטלינג איכותי שיעזור לכם לבסס מערכת יחסים מבוססת ומיטיבה עם קהל היעד שלך. מה הופך סיפור לסיפור טוב? שאלה נהדרת עם לא מעט תשובות, מה שבטוח הוא ששימוש במלוא הפוטנציאל שמאפשר לנו הוידאו כמדיום – מגדילה את הסיכוי שלנו להתחבר לרגשות של אנשים.

במאמר זה ריכזנו עבורכם רשימה של סגנונות שתאפשר לכם לייצר גוף תוכן רחב ואיכותי, שתוכלו לפנות אליה בכל פעם שאתם מחפשים השראה להרחבת השיווק היצירתי שלכם.

סרט תדמית \ אודות

הסוג הזה של סרטונים הוא קלאסי ונפוץ יחסית ובטוח שיצא לכם לפגוש אותו באינטרקאציה דיגיטלית עם עסקים שונים. הסרטון מכיל בדרך כלל עובדים של החברה \ העסק שמספרים על ההוויה והרוח של המותג, או דמויות בכירות שמדברות על מטרות ויעדים, תלוי באופי העסקי. הסרטונים האלה יכולים לשרת היטב בדף האודות באתר, למשל ומהווים חשיפה ממוקדת וראשונית ללב הפועם של העסק.

אסטרטגיית שיווק טובה שמה דגש על הפיכת המותג לאנושי יותר ואין דרך טובה יותר מוידאו להשיג את זה. בסרטי התדמית נוכל לשים דגש על המרקם החברתי שמרכיב את העסק ואת החוויה שקיימת לצד המשימות ולוח הזמנים הדוחק.

סרטוני התדמית הן הזדמנות מעולה לשים דגש על הערכים שאנחנו רוצים להעביר לקהל שלנו כמו גם על הבידול והייחודיות שלנו אל מול המתחרים.

כאן תוכלו לראות דוגמה לסרט תדמית שעשינו לבית מלאכה לתיקון ורסטורציה של גיטרות.

סיפורי מקרה \ עדויות לקוח

הוכחה חברתית היא אמצעי חשוב ויעיל בשיווק – ועל אחת כמה וכמה בוידאו. סרטוני עדויות וסיפור מקרה משפרים משמעותית את ההמרות והמכירות. אין תחליף לאפקט שמייצרת עדות כנה וחיובית של לקוח על חוויה חיובית שעבר עם השירות או המוצר שלכם. יש פה אפקט פסיכולוגי-סוציולוגי מרתק, אין ספק – אבל הוא עובד מצויין. 

מחקר מקיף ומרתק מ-2018, העוסק בשיווק בעזרת תוכן B2B, מראה שסיפורי מקרה (Case Studies) הם אחד מסוגי התוכן האפקטיביים ביותר.

יש לי עוד הרבה מאוד דברים מעניינים ויעילים לשתף איתכם, אעדכן בשמחה

השארת כתובת המייל מהווה סגולה להצלחה עסקית ומעודדת מערכת יחסים חדשה עם השפע, על אחריותכם בלבד

סרטוני הדרכה

אחת הדרכים היעילות שיש לנו לעזור ללקוח פוטנציאלי להתרשם ממוצר – היא בעזרת סרטוני הדרכה שמראים לו בדיוק מה ואיך אפשר לעשות עם המוצר או השירות שלנו. אסטרטגיה יעילה נוספת היא להעניק לקהל היעד שלנו ערך מעשי בתחום העשייה שלנו, גם שלא במסגרת השירותים והמוצרים שלנו. לסרטונים מהסוג הזה יש ביקוש רב, ומתן פתרונות וידע מועילים יכול לבסס את האמינות והסמכותיות של המותג בתחומו, ואת מעמדו כמקור לידע מקצועי.

סרטי מוצר

סרטי מוצר הם סרטים אפקטיביים שמציגים את המוצרים והשירותים של העסק. אין דרך טובה יותר לבנות את אמון הלקוח במוצר מאשר ע"י הצגה משכנעת ומפורטת של יתרונותיו והאופן שבו הוא עונה על צרכי הלקוח. תחת סרטי מוצר נמצא סרטים שמציגים הלכה למעשה את היבטיו השונים של השימוש במוצר, לצד סקירות לקוח אודות חוויית המשתמש ואופני השימוש.

וולוג - בלוג וידאו (Vlog)

בעוד הפקת תוכן וידאו לעסק יכולה להיות עניין יקר, וולוג היא דרך מעולה לעסקים קטנים לייצר תוכן וידאו איכותי בעלות נמוכה יחסית. בעולם שבו יש המון בלוגים במגוון סופר רחב של תחומי עשייה ועניין, וקשה להתבלט – וולוג הוא דרך אפקטיבית בעזרתה תוכלו להפיק לעצמכם תוכן וידאו. הרעיון הוא פשוט, כמו בבלוגים הכתובים – פרגמנטים של קטעים דוקומנטריים, נקודות מבט קצרות ומגוונות על החיים, או במקרה הזה – על העסק שלכם. הכל בהתאם לעסק שלכם – תוכלו לתעד את העשייה המקצועית שלכם, את המקומות שאליהם אתם הולכים במסגרת העבודה (כנסים, הרצאות, פגישות) או אפילו את מקורות ההשראה שאתם פוגשים בדרך.

מאחורי הקלעים

אנשים מאוד אוהבים לראות סרטוני "מאחורי הקלעים" במיוחד כאלה של עסקים שמעניינים ומסקרנים אותם. הם מאוד עוזרים לעסק לבסס תדמית אנושית ויומיומית ופחות עסקית ותאגידית. הסרטונים האלה הם הזדמנות מעולה לתת הצצה לתהליך היצירה או שלבי עבודה ייחודים ומעניינים. סרטונים אלה נוטים להיות פחות משופשים מסרטוני תדמית קלאסיים וזה חלק מהקסם האמנותי שלהם, הם מביאים משהו יותר חי ופחות מבויים. זה יכול להיות הצצה על אירוע שאתם מעורבים בו, מוצר חדש שלכם באמצע התהליך או כל דבר אחר שיעזור לקהל שלכם להרחיב את המקום שלכם בתודעה שלו.

ראיון \ שאלות ותשובות

ראיונות הם פורמט מעולה לעסוק בו, איך לא – בשאלות ותשובות. אתם יכולים לארח דמות משפיעה מתחום העשייה שלכם או מישהו מצוות החברה לסדרת שאלות, באופן חד פעמי או כחלק מסדרה ראיונות עם קונספט מסויים. אנשים רגילים לראיונות ומתחברים אליהם. זו דרך נוחה להתחבר למהות ולרעיון של העשייה שלכם. תוכלו במסגרת ראיון הכולל מראיין ומרואיין, או במסגרת צילום אדם יחיד – לענות לשאלות שאספתם מהקהל והלקוחות שלהם. תוכן זה הוא בעל ערך אינפורמטיבי ושירותי רב עבורם ועבורכם.

סרטוני לייב (Live)

תוכן וידאו נוסף שנהיה מאוד פופולרי בשנים האחרונות הוא הסרטוני לייב. לפני הכל, לפני נושא השידור והמארחים שלו – לשידור חי יש אפקט פסיכולוגי מאוד ברור. אנשים אוהבים לראות דברים בשידור חי והם מרגישים שהם זוכים לראות דברים שאחרת הם היו מפספסים.

סרטוני לייב הם פחות סגנון אמנותי, על אף שבאופן טבעי עצם העובדה שמדובר בשידור ישיר מייצרת איזשהי דינמיקה ייחודית. נכון להסתכל עליהם כעל פלטפורמה אינטגרטיבית, אהודה בקרב האלגוריתמים של הרשתות החברתיות (ולכן התרחבות הופעתה) בעל ערך שיווקי גבוהה. למעשה נראה שאנשים צופים בסרטוני לייב פי 3 יותר זמן מאשר בוידאו שצולם מראש.

הם משתלבים נהדר עם סרטוני מאחורי הקלעים ועם פורמט של שאלות ותשובות.

לסיכום

אם אתם מתכננים הפקת תוכן וידאו לעסק שלכם, תביאו בחשבון את האמצעים האמנותיים השונים העומדים לרשותכם ונסו לכוון לתמהיל הנכון מבחינת המגוון. יש סגנונות ופורמטים שניתנים להפקה עצמית יחסית בקלות, ויכולים לשרת אתכם מאוד אם אתם בתקציב נמוך ורוצים לשלב אסטרטגיות תוכן וידאו כחלק מהמהלכים השיווקיים של העסק שלכם.

תוכלו לקחת את רשימת ההשראה שמופיעה פה ולהסתכל על מערכי וידאו של חברות כמו AirB&B המפיקות סרטונים מקצועיים מגוונים כחלק משמעותי מהמאמץ התדמיתי והשיווקי שלהם, כדי לקבל רעיונות מוצלחים למהלך שלכם.

אהבת? שיתוף מרבה טוב בעולם.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp