גם רומא לא נבנתה ביום אחד.

התהליכים של הספירלה פרטניים ובהתאמה אישית.

הם כוללים: איפיון, עיצוב והקמה של נכס דיגיטלי. התאמה למובייל וחיבור למערכות אחרות בהתאם לצורך (מע' דיוור, CRM וכו'). ליווי וייעוץ בנושא תוכן ושיווק (בהקשר ספציפית לפרוייקט) ותמיכה רגשית להתמודדות עם דחיינות.

אדגים לך את זה בשלבים

1. איפיון

כל תהליך משותף מתחיל מאיפיון והעמקת ההכרות שלי עם העסק שלך – קהל היעד, היעדים העסקיים והערך הייחודי שלך. במהלך האיפיון אני קשוב לחזון וליעדים שלך כמו גם לדברים שמושכים אותך מבחינה עיצובית, ודברים שחשוב לך שיבואו לכדי ביטוי באתר.

אני יודע שבניית אתרים היא לא בהכרח איזור הגאונות שלך, אבל כבר יש לי ניסיון רב בלעזור לך להבין מה חשוב לך.

שיחת האיפיון יוצרת עבורנו מפת דרכים לפרוייקט המשותף, עוגן המאפשר בהירות בנוגע לעיצוב, לתוכן ולמבנה האתר. היא פרי יצירה משותפת ונותנת את הטון לתהליך ולהתקדמות שלו בקצב שנוח ונעים לשנינו. היא מאפשרת לי לייצר עבורך את התוצאות שרצית.

2. עיצוב

האסתטיקה חשובה. מבחינתי הקו המנחה של העיצוב הוא לשקף את המיתוג של העסק ואת הערכים שלו. העיצוב הוא דרך משמעותית עבורנו לייצר ולהדגיש את הבידול והייחודיות של העסק.

נשתמש בדברים שעלו בשיחת האיפיון ונעזר ברפרנסים כדי למצוא שפה עיצובית משותפת. תהליך העיצוב הוא רב-שלבי ובמהלכו תהיה לך האפשרות לתת הארות ודיוקים. ככל שההשתתפות שלך בתהליך העיצוב תהיה פעילה יותר, כך אוכל לתת לך מענה מדוייק יותר ולשביעות רצונך.

ככלל, הקו העיצובית שלי הוא מינימליסטי ואני מאמין שהעיצוב צריך להיות מדוייק, לא לייצר עומס ולאפשר תשומת לב מייטיבה לתוכן.

3. הקמה

את האתרים של הלקוחות שלי אני בונה על וורדפרס – פלטפורמה חזקה וגמישה המאפשרת הקמה של אתרים מעולים ופונקציונליים. היא מאפשרת לי להתאים אישית את האתר כך שיתאים לצרכים שלך.

אני כמובן דואג לתקשורת טובה של האתר עם גוגל, התאמה למובייל וחיבור האתר לכל פלטפורמה שהיא בהתאם לצורך (מערכת CRM, דיוור או סליקה – למשל).

 

4. תמיכה

חשוב לי שיהיה לך נוח ונעים לתפעל בעצמך את האתר. בסוף התהליך אנחנו עושים הדרכה מפורטת ובה אני מסביר לך כיצד להעלות תוכן לבלוג ואיך לערוך שינויים בסיסיים בתוכן (טקסטים ותמונות). כמו כן, אני עונה על כל שאלה שחשוב לך לקבל עליה מענה.

אני מעודד את הלקוחות שלי לעצמאות ומעדיף שיהיה להם כמה שיותר חופש פעולה. זה הנכס שלהם וחשוב לי שירגישו איתו בבית.

עם זאת, במסגרת התהליך אני מספק תמיכה בחודשים שלאחר סיום הפרוייקט ותמיד זמין לתיקונים, המשך פיתוח וטיפול במצבי חירום (טפו טפו) לאחר מכן. יעידו על כך הלקוחות הותיקים שלי שהולכים איתי שנים.

שאלות נפוצות מאוד

חשוב לי שתהיה לך בעלות מלאה על הנכס ולכן אני ממליץ לך על אחסון (יש אפשרויות) ואיפה לרשום את הדומיין, וכמובן שאני לוקח את זה משם ודואג להכל. אני לא רוצה שתהיי תלוייה בי בעתיד ויהיה באפשרותך לפנות לכל בעל מקצוע מבלי להרגיש לא נעים.

מנסיוני קשה לאפיין ולעצב משהו שאין לנו וודאות לגביו. אני כמובן מתשאל לגבי הרעיונות האלה ואם יש צורך להתייחס בשלב הנוכחי של בניית האתר אני מתייחס. אחרת, אני ממליץ להתייחס לזה כאל פרוייקט עתידי ולהשאיר אותו מחוץ להגדרה הנוכחית של הפרוייקט. האתר הוא יישות מודולרית ואין שום בעיה להוסיף בהמשך.

שאלה מצויינת שקצת קשה לחיזוי. בגדול אם התוכן קיים או שעובדים עליו במרץ, ואם יהיה מענה מהיר ויסודי לתקשורת סביב הארות ותיקונים – פרוייקט אתר נמשך בדרך כלל בין 2-4 חודשים, תלוי במורכבותו.

בדר"כ עיכובים הם מצד הלקוח אבל אני עושה כל שביכולתי כדי לסייע ולקדם את התהליך.

התוכן באחריותך אבל אני כאן לסייע. לאחר שיחת האיפיון יהיה מאוד ברור איזה תוכן קיים ואיזה תוכן מומלץ לייצר. אם יש צורך בעזרה מקצועית – אוכל להציע שירותי צילום מקצועי ולחבר לכותבת תוכן מצויינת. ככל שיש יותר תוכן בתחילת התהליך, ככה יותר קל לו להתקדם.

היו והתוכן הוא גורם מס' 1 לדחיינות בפרוייקט בניית אתר, אני מפעיל לא-מעט מהניסיון שלי כמאמן לניהול זמן ובאסרטיביות מנומסת עוזר ללקוחות שלי להגיע לקו הסיום 🙂

אני הכי אוהב לבנות אתרי תדמית ותוכן, בלוגים ותיקי עבודות. יש לי משיכה עזה למטפלים, אמנים וחוקרי תודעה אז זה איזורים שכיף לי בהם. בניתי גם אתרי קורסים ומסחר ובוחר אותם יותר בקפידה.

ברור, תיק העבודות שלי כאן ותמיד יש כמה שעוד לא נכנסו אליו מפאת קוצר זמן – אז אפשר לבקש ואשלח.

לקוחות מספרים

בְּהַצְלָחָה! הִגִּיעַ הַיּוֹם.
אַתָּה יוֹצֵא לִמְקוֹמוֹת נִפְלָאִים אָז שָׁלוֹם.
עִם רַגְלַיִם בַּנַּעֲלָיִם, עַם שֶׁכל בְּרֹאשׁ
תִּמְצָא אֶת הַדֶּרֶךְ שֶׁלְּךָ,אַל תַּחְשֹׁשׁ.
אַתָּה יָכוֹל וְיוֹדֵעַ, מוּכָן וּמְזֻמָּן,
וְאַתָּה הוּא זֶה שֶׁיַּחֲלִיט לְאָן.

בְּהַצְלָחָה! הִגִּיעַ הַיּוֹם. אַתָּה יוֹצֵא לִמְקוֹמוֹת נִפְלָאִים אָז שָׁלוֹם. עִם רַגְלַיִם בַּנַּעֲלָיִם, עַם שֶׁכל בְּרֹאשׁ תִּמְצָא אֶת הַדֶּרֶךְ שֶׁלְּךָ,אַל תַּחְשֹׁשׁ. אַתָּה יָכוֹל וְיוֹדֵעַ, מוּכָן וּמְזֻמָּן, וְאַתָּה הוּא זֶה שֶׁיַּחֲלִיט לְאָן.

(דוקטור סוס | אִם יוֹצְאִים מַגִּיעִים לִמְקוֹמוֹת נִפְלָאִים!)